تبلیغات
مجموعه دانشجویی ولی نعمتان - آنسوی زندگی اهل بیت(س)
| | |

مجموعه‌ی دانشجویی ولی‌نعمتان

.

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 26 آذر 1389

ای برادر و ای خواهری که بر حسین (ع) و زینب (س) عزاداری کردی، عزاداریت قبول انشاءالله. اما بدان حسین(ع) از تو می خواهد حسینی باشی و حسینی زندگی کنی. بدان زینب از تو می خواهد زینبی باشی و زینبی زندگی کنی.

اما حسینی و زینبی زیستن یعنی چه؟ اصلا چطور می توانیم مثل اهل بیت_سلام الله علیهم اجمعین_ زندگی کنیم؟ بحث تقوا و آزادگی و مبارزه با ظلم و غیرت و عفاف و حجاب و... - که احتمالا همه می دانیم و انشاءالله به آن عمل کنیم – حسین (ع) کسی بود که مثل پدرش علی (ع) و مادرش فاطمه (س) و جدش رسول الله(ص) یاور محرومین و مستضعفین بود. پدرش نیمه های شب، نان و خرما به مردم می داد. یتیم نواز بود.

و تو ای سینه زن و گریه کن حسین و زینب(علیهما السلام)! نمی توانی حسینی باشی و سفره ات رنگارنگ. نمی توانی زینبیی باشی و شکمت سیر. نمی توانی حسینی باشی و غم و رنج بقیه را نخوری. حسین (ع) با شکم سیر و حای راحت و خیال آسوده و رفاه، یکجا جمع نمی شود.

تو که بر خرابه نشین سه ساله حسین گریه می کنی، گریه هایت قبول اما خرابه نشین های امروز جامعه ات را نیز دریاب. زینب(س)، امروز از تو این را می خواهد. رقیه(س) این را می خواهد.

البته که نعمت های پاک و حلال خداوند را کسی حرام نکرده. « قل من حرم زینة الله...». یقینا غذای خوب خوردن و خانه و مرکب خوب داشتن حرام نیست. لیکن « و الذین فی اموالهم حق معلوم للسائل و المحروم » « لن تنالو البر حتی تنفقوا مما تحبون»

بریده باد زبانی که این جمله ننگین "چراغی که به خانه رواست،به مسجد حرام است" را به زبانها انداخت. ما بر فاطمه ای می گرییم که فرمود: «الجار ثم الدار» ما محبان عباسی هستیم که تا لب فرات می رود اما یک قطره از آن نمی نوشد.


پی نوشت: 1 دعا کنیم برای یکدیگر که خداوند توفیق عمل به بنده و شما عنایت کند. دعا کنید بنده هم عمل کنم.
2 شادی قلوب نازنین اهل بیت صلواتطبقه بندی: یادداشت ها، 
برچسب ها: امام حسین(ع)، اهل بیت(س)، کمک به محرومین، انفاق، زندگی اهل بیت، حسینی زیستن، مثل اهل بیت زندگی کردن،
ارسال توسط ولی نعمتان
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار